Služby

Prodáváme a montujeme:

– hliníkové nosné konstrukce pro větrané fasády
– HPL desky
– cembrit desky

HPL fasádní desky – Fundermax

MAX exterior jsou extrémně odolné dekorativní vysokotlaké lamináty (HPL) složené z přírodní vláknité výztuže, která se impregnuje tvrditelnou pryskyřicí a poté se lisuje ve speciálních laminárních lisech za pomoci vysokého tlaku a teploty. Tímto procesem desky získávají charakteristické vlastnosti a jejich povrch nabývá dekorativní barvu či vzor. Desky MAX exterior jsou vyráběny v souladu s normou EN 438-6 Type EDF a neobsahují žádné organické sloučeniny halogenu (chrom, brom, jód, apod.), PVC, síru, rtuť, kadmium, azbest či ochranné přípravky na dřevo, jakými jsou pesticidy a fungicidy. Díky svým jedinečným vlastnostem a následnému dvojitému vytvrzení akrypolyuretanovou pryskyřicí (PUR) jsou extrémně odolné vůči povětrnostním vlivům, což je činí zvlášte vhodnými pro dlouhotrvající opláštění fasád a balkonů.

MAX exterior Alu-Compact je deska při jejíž výrobě byla pod povrch navíc přidána vrstva hliníkových fólií za účelem dalšího vylepšení a samonosnost a pevnosti produktu.

Desky MAX exterior jsou mimořádně tvrdé, odolné proti oděru, poškrábání, nárazu, bežným chemikáliím, vodě, vodní páře, mrazu i teplu. Tepelný rozsah použití je od -80°C až do +180°C. Ochranná aktylpolyuretanová vrstva a takzvaný dvojite vytvrzený povrch pomáhají zvyšovat odolnost laminátu proti povětrnostním vlivům a kyselým deštům, ale také proti slunečnímu záření. Ochrana z vysoce zhuštené akrylpolyuretanové pryskyřice tvoří uzavřenou povrchovou vrstvu a chrání hlavně dekor, který se nachází pod ní. Díky tomu povrchové provedení nevybledne, ale zůstává barevné stálé. Podmínky udržitelné výstavby splnují nejen díky snadné údržbě a možnosti recyklace, ale také díky dlouhé životnosti, která činí při správné povrchové úpravě až 50 let.

Nabízíme desítky barev a vzorů

Cembrit fasádní desky

Nabízíme širokou řadu odolných a bezúdržbových vláknocementových fasádních desek Cembrit. Hledáte různobarevné řešení se zajímavou strukturou povrchu – nebo upřednosňujete hladký povrch a čisté linie?

Cembrit Patina – Desky Cembrit Patina si zachovávají charakteristickou strukturu materiálu. Jejich vzhled určují přirozené vlastnosti surovin, desky jsou probarvené do hmoty a povrch desek je broušený.
Vláknocement vlivem povětrnostních podmínek postupem času přirozeně stárne, povrch těchto desek se zvolna mění, získává efektní patinu pohledového betonu a fasáda stále působí živě.

Cembrit Solid – Desky v provedení Solid jsou unikátní tím, že mají stejnou barvu povrchu i jádra. Jádro desky dokonale ladí s akrylovým nátěrem výrazné barvy, který desce dodává vysokou odolnost. Pokud se tedy rozhodnete pro fasádu v konkrétní barvě a zvolíte desky Cembrit Solid, vybranou barvu budou mít všechny plochy i hrany, všechny okraje výřezů a vyvrtaných otvorů.

Desky Cembrit Solid jsou k dispozici v 17 standardních barvách Cembrit a více než 2000 barvách ze vzorníku NCS®©.

Cembrit Cover – Řada Cembrit Cover představuje ideální řešení pro milovníky nápadných barev a designéry, kteří chtějí docílit výrazného barevného efektu.Přirozená šedá barva vláknocementového jádra je zcela překryta vrstvou akrylového nátěru na vodní bázi. Vybrat si můžete z 26 standardních barev Cembrit a více než 2000 barev ze vzorníku NCS®©.

Cembrit Transparent – Fasádní desky Cembrit Transparent přiznávají strukturu a přirozené vlastnosti základní desky a díky transparentnímu nátěru jsou také velmi odolné. Barva přidaná do vláknocementu zvýrazňuje složení materiálu, které desce dodává její pevnost a jedinečné parametry. Extrémně trvanlivý transparentní nátěr desku chrání, vyrovnává její povrch a zaručuje její dlouhou životnost.

Cembrit Raw – Fasádní desky Cembrit Raw se dodávají bez povrchové úpravy. Používají se v tomto přírodním šedém provedení, nebo se dodatečně aplikuje fasádní barva.

Cembrit Balcony – Cembrit Balcony je ideální volbou pokud hledáte bezpečné a elegantní řešení pro balkony. Umožňují esteticky, barevně i materiálově sladit balkónové výplňové konstrukce s fasádou a dosáhnout tak jednotného vzhledu celého obvodového pláště.

Cembrit Small Module – Jako letošní novinku představuje společnost Cembrit fasádní desky v 5ti různých malých formátech. Rozměry těchto desek jsou vzájemně kompatibilní, je tedy možné je různě kombinovat. Jak již název “Cembrit Small Module” naznačuje, jedná se o menší verze oblíbených velkoformátových fasádních desek Cembrit Cover, Solid a Patina. Desky malých formátů mají stejné technické parametry jako běžně nabízené velkoformátové desky a proto je možné je s velkoformátovými deskami kombinovat. Desky “Cembrit Small Module” jsou k dispozici v 15 různých barevných odstínech.

Cembrit Plank – Fasádní desky Cembrit Plank jsou pro použití v exteriéru ideální náhradou za dřevěné obklady, které vyžadují nákladnou a neustálou péči. Snoubí v sobě přirozenou krásu dřeva s trvanlivostí vláknocementu. Cembrit Plank jsou bezúdržbové vláknocemntové desky vhodné pro použití na obklady, podhledy, ostění, nadpraží, podbití střech a další nepřeberné množství fasádních prvků.

Cembrit Patina Plank – Formátované desky Cembrit Patina Plank díky svému tvaru dodávají fasádě specifickou strukturu. Jejich vzhled určují přirozené vlastnosti surovin, desky jsou probarvené do hmoty a povrch desek je broušený.